Dziś jest: Wtorek, 28 Września 2021 r.
Elbląski Komitet Obywatelski » strona główna » blogi » Wowka» wpisy » Best Worldwide Production Sailing ...
Czwartek, 07. Maj 2015 r. | Odsłon: 12054

Best Worldwide Production Sailing Yacht. Jacht z Gdańska najlepszy na świecie!

Podczas gali Asia Boating Awards w Hong Kongu, polski jacht Sunreef 74 otrzymał tytuł Best Worldwide Production Sailing Yacht. To niewątpliwy sukces gdańskiej stoczni i jej luksusowych jednostek.

Nagrodzony Sunreef 74, to katamaran żaglowy o długości 22, 5 m. Jednostka charakteryzuje się imponującymi wnętrzami, o łącznej powierzchni ponad 240 m2, w tym: w pełni otwartymsalonem z panoramicznym widokiem, luksusową kabiną właścicielską oraz kabinami VIP, wykonanymi na specjalne życzenie klienta. Pierwszy jacht z linii Sunreef 74, the WildBerry został zwodowany pod koniec 2014r. Katamaran kilka tygodni temu dopłynął na Florydę w USA, gdzie oficjalnie został przekazany właścicielom.


Aby właściciel jachtu miał poczucie komfortu jednostkę wyposażono np. w salon o powierzchni 35 m2 z panoramicznym widokiem 360°. Kadłuby są na tyle przestronne, by pomieścić kabinę właścicielską (20 m2) z wielkim łóżkiem i wanną, dwie kabiny gościnne (14 m2), obszerne pomieszczenia załogi i w pełni wyposażony kambuz (10 m2). Model Sunreef 74 posiada także wiele dodatkowych przestrzeni oraz schowków na żywność. Na zewnątrz jachtu dostępna jest także duża ilość miejsca w forpikach i pokładowych schowkach. Na pokładzie znajduje się też dodatkowa przestrzeń, która mieści kajaki i deski surfingowe.achtem mogą łatwo manewrować dwie osoby w każdych warunkach na morzu, co sprawia, że idealnie nadaje się on np. dla par żeglujących dookoła świata z niewielką załogą lub bez niej. Ponadto wszystkie żagle są obsługiwane ze sterówki na pokładzie słonecznym. Maszt przeniesiono na rufę, aby umożliwić wykorzystanie dużych żagli czołowych, które zapewniają więcej mocy i lepszy balans podczas rejsu. Długie kadłuby i sportowe linie łodzi zwiększają prędkość pod żaglami, a nawigację dodatkowo ułatwia samohalsujący fok. Wystarczy tylko kręcić sterem, reszta jest wykonywana automatycznie.Maszt, bom, poprzecznice, a także ramiona do podnoszenia pontonu są wykonane w pełni z włókna węglowego, co sprawia, że Sunreef 74 jest bardzo lekki i szybki, a przy tym stabilny. Pierwsza zwodowana jednostka jest wyposażona również w karbonowy roler w bomie, co ułatwi manewry.


Strona manufaktury http://www.sunreef-yachts.com/pl/aktualnosci.html 

czytaj więcej na
http://tech.wp.pl/kat,1009783,title,Polski-jacht-najlepszy-na-swiecie,wid,17514134,wiadomosc.html

 

Dodaj nowy komentarz:

Nie ma jeszcze komentarzy... Bądź pierwszy !!!

Tego bloga

Odwiedziło: 248421 osób

Skomentowało: 0 osób

Ostatnie posty


Archiwum

Wrzesień 2015 (1)

Lipiec 2015 (2)

Czerwiec 2015 (2)

Maj 2015 (1)

Listopad 2014 (1)

Październik 2014 (1)

Październik 2013 (1)

Sierpień 2013 (1)

Luty 2013 (3)

Edycja

Strona główna | O nas | Członkowie | Jak przystąpić | Galeria | Linki | Mapa serwisu | Kontakt stat4u