Dziś jest: Niedziela, 25 Października 2020 r.
Elbląski Komitet Obywatelski » strona główna » blogi » » wpisy » EURO 2012 czy burza w kraju?
Piątek, 13. Maj 2011 r. | Odsłon: 5980

EURO 2012 czy burza w kraju?

Czarne chmury nad naszymi głowami  jakie funduje nam historia w osobach „życzliwych” sąsiadów, czyli Rosji i Niemiec oraz rodzimych zdrajców i łajdaków od ostatnich ponad 300 lat, z małym tylko i krótko trwałymi przejaśnieniami, to chyba raczej stan normalny w naszej Rzeczypospolitej. Nie dziwi więc też to, że miłościwie nam obecnie  panujący Okrągłostołowy Nowy Porządek Świata, reprezentowany w tejże chwili przez oświecony duet Donek i Bronek, robi wszystko, aby ten stan rzeczy utrzymać.

 Po serii jakże przebiegle dobranych tematów zastępczych (kto by je tam wszystkie zapamiętał!), mających za zadanie zamiecenie pod dywan istniejące, żywotne problemy bytu naszego udręczonego kraju, postanowili wziąć się za „kiboli” i ucywilizować ich, jako prawdziwych dzikich, zgodnie z obowiązującą obecnie Polityką Miłości. Czy Platformersi wsadzili kij w mrowisko bezczelnie atakując zorganizowane grupy polskich fanów piłki nożnej, okaże się niebawem. Mam w skrytości duszy taką nadzieję!

Jeżeli Jana Tomaszewskiego można uznać za kompetentnego w kwestii tego, co dzieje się w sporcie i polityce, to należałoby przeanalizować jego ostatnią wypowiedź dla Onet.pl, której omówienie przytaczam za http://wzzw.wordpress.com/2011/05/13/jan-tomaszewski-o-sporcie-i-polityce/:

„Jan Tomaszewski, występujący kiedyś wielokrotnie w narodowej jedenastce, a dzisiaj działacz i komentator sportowy, udzielił wczoraj wywiadu portalowi onet.pl.

Spośród wielu wątków interesującej rozmowy wybieram dwa: sportowy i polityczny. Takie określenie jest oczywiście umowne, bo dla byłego reprezentanta sport jest zawsze polityką, a polityka dotyczy także sportu.

Sławny goalkeeper uważa obecną walkę rządu z kibolami za temat zastępczy. Donald Tusk powinien walczyć nie ze skutkami, lecz przyczynami, z których najważniejszą jest likwidacja PZPN. To jest instytucja, której nie da się zreformować. Instytucja odpowiedzialna za korupcję, afery i skandale, znienawidzona przez społeczeństwo i przez kibiców. Rząd polski boi się jednak PZPN-u.

Jaskrawym przykładem na to są koszty budowy obiektów sportowych. Stadion Schalke Arena kosztował Niemców 371 mln euro, a nasz Stadion Narodowy już kosztuje 500 mln euro. „Niby wszystko jest w porządku, bo są na wszystko faktury – mówi Jan Tomaszewski – ale powinna się tym zająć prokuratura i CBA. (…) Po mistrzostwach Euro 2012 wybuchnie afera, bo UEFA nie zwróci nam pieniędzy za wszystkie wydatki.”

Jan Tomaszewski będzie głosował w jesiennych wyborach na Prawo i Sprawiedliwość, gdyż „partia Jarosława Kaczyńskiego jest jedynym ugrupowaniem, które może zaprowadzić w Polsce normalność, nie tylko w sferze życia codziennego, polityki, ale również sportu. (…) Kaczyński to polityk z najwyższej światowej półki. Jest perfekcyjnie przygotowany do każdego wystąpienia. Ubolewam, że nie został wybrany na prezydenta. Polska ma dzisiaj prezydenta, który nie potrafi przeżyć dnia bez popełnienia gafy.””

Takie wypowiedzi, zwłaszcza osób powszechnie znanych, zwłaszcza z kręgu, którego dotyczy bieżący temat zastępczy, zapewne muszą być bolesne dla rządzących.

Co w tym wypadku robi Platforma? Jak donoszą blogerzy w dniu 12 maja, Platforma jest konsekwentna:

„W dniu wczorajszym D. Tusk na spotkaniu z PZPN i innymi wyraził sugestię, że jeśli kibice
nie zostaną spacyfikowani, to skończy się to tym, że ME 2012 nie odbędą się w Polsce.

Pomińmy milczeniem w tym momencie chęć pokazania się Tuska jako twardziela, bo wiadomo,
że twardzielem to on nie jest.

Są według mnie dwie możliwości, które doprowadziły do takiej wypowiedzi.

1. Spece od marketingu politycznego dostrzegli w tym co działo się na stadionach możliwość powstania ruchu obywatelskiego, który mógłby spowodować aktywację dużych grup społecznych, a nawet w dalszej konsekwencji wytworzyć partię polityczną mogącą zagrozić PO. Po likwidacji dużych zakładów przemysłowych imprezy sportowe, a zwłaszcza cykliczne imprezy tego typu, na których spotyka się w miarę jednostajny skład osób może doprowadzić do zadzierzgnięcia się nowych więzów społecznych. Pojawienie się na trybunach plakatów i haseł krytykujących rząd i D. Tuska osobiście było takim pierwszym sygnałem o budzeniu się takiego ruchu wśród społeczeństwa.

2. D. Tusk i otaczający go ludzie zorientowali się, że promowani przez nich „biznesmeni” troszeczkę za dużo nakradli w procesie, który miał doprowadzić do wytworzenia infrastruktury mającej zapewnić sprawne zorganizowanie
tej imprezy w 2012 roku. Po prostu wiedzą już w tej chwili, że ta impreza to będzie jeden wielki blamaż i usiłują
zwalić winę na kogoś innego.

Takie dwie możliwości widzę w tej chwili, zobaczymy co przyniesie przyszłość.”

(za Andrzej.A • pulldragontail.blogspot.com)

Tyle dzieje się póki co w Wielkiej Polsce. A w Elblągu?

Czy istnieją w naszym mieście grupy kibiców, którzy są skłonni włączyć się do zapowiadającego się na wielki, ogólnokrajowy protest przeciwko postępowaniu rządzących arogantów?

„(…) podjęto bowiem decyzję skandaliczną, niedemokratyczną, niezrozumiałą i zwyczajnie haniebną. Zakazano udziału zorganizowanych grup gości we wszystkich meczach piłkarskich, od Ekstraklasy po C-klasę. Zakazano oglądania meczów nie tylko chuliganom, ale wszystkim kibicom. Jeśli Dondzio chce pojechać ze swoją ukochaną Lechią na mecz, będzie musiał się wkręcać do sektorów gospodarzy. Janusze, Andrzeje, Pikniki, Ultrasi – nikt nie przejdzie. No passaran moi drodzy, dzielny rząd uznał, że 12 kibiców Arki, którzy ostatnio przyjechali na mecz z Polonią w Warszawie będzie musiało zostać w Gdyni, bo… No właśnie. Bo organizator nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa dwóm grupom kibiców? To dlaczego w tej rundzie w meczach ligowych nie było ani jednej burdy?! Rząd, i trzeba sobie to od razu powiedzieć, rząd Tuska, rząd PO strzela sobie w stopy, nam zaś prosto w twarze.

To już jest wojna. Można się spodziewać gigantycznych protestów, kto wie czy nawet nie zamieszek. Kibice potrafią walczyć o swoje i jedynie od szczęścia zależy czy rację udowodnią argumentami, czy też siłą. Nie ulega wątpliwości, że konflikt rozpoczął rząd i teraz nawet ekstremistyczne zachowania fanatyków będą świetnie usprawiedliwione. Pozostaje czekać na decyzję OZSK, bowiem to właśnie do nich należy ruch w tej chwili.
Możemy spodziewać się absolutnie wszystkiego – od wpuszczania kibiców gości na swoje sektory, poprzez bojkot
i dopingowanie spod stadionów, a nawet demonstracje antyrządowe w stolicy. PO oddało pierwszy strzał.
Jak uczy historia, kibice zawsze odkuwają się od razu całą serią.”

I to by było na tyle.

 s.o.   nec optimus, nec pessimus

Dodaj nowy komentarz:

Lista komentarzy:

"Precz z Komuną" i "Tusk ty Matole Twój rząd obalą kibole" po wzniesieniu tych okrzyków policja przystąpiła do zatrzymań wśród ponad setki młodych ludzi pikietujących w Białymstoku. W trakcie zatrzymania młodzi ludzie otwarcie wyrażali swoje zdanie o motywach zatrzymania. Jeden z nich powiedział - Jeszcze mamy wolność słowa w tym kraju". Policja motywowała swoją decyzję - " lekceważeniem konstytucyjnych organów państwa". Wolność słowa zapewne wartością konstytucyjną nie jest. Decyzje policji, propaganda i granie na emocjach Tuska i jego Ministrów, decyzje sądowe dot. dziennikarzy ( np. Redaktora Jachowicza, redaktora Wesołka) - wszystko to jak za Bieruta. A dziura budżetowa już prawie jak za Rakowskiego ( znacznie większa niż dziura Bauca), inflacja najwyższa od czasów Balcerowicza, bezrobocie wysokie, emigracja nie ustała. VAT niemal najwyższy w Europie, biurokracja niemal największa w Europie ( za Bułgarią, Rumunią, tuż przed Mołdawią), wzrost wydatków na kancelarie Premiera i Prezydenta. W ramach manifestacji kibice rozwiesili transparent "ZAMKNIJCIE JESZCZE DYSKOTEKI, GALERIE i SZKOŁY, NIECH NIE BĘDZIE NICZEGO" "MOŻECIE ZAMKNĄĆ NAM STADIONY, LECZ NIGDY NIE ZAMKNIECIE NAM UST" info z: http://www.radiownet.pl/#/publikacje/43-osoby-aresztowane-w-bialymstoku

dodany: 19.05.2011 , 09:10 | ~ JACeK

A może tak rozwinie Pan, jako bloger, kwestię patriotyzmu nowoczesnego i tego innego, którego, jak się domyślam, jest Pan wyznawcą? Temat chyba nie jest zbyt trudny? Może uda się wsadzić kij w mrowisko i rozwinąć jakąś szeroko zakrojoną dyskusję, zdolną rozpalić umysły i obudzić uczucia? Dialog jest nudny i nieefektywny na dłuższą metę. A jeśli się nie uda, to będzie nieomylny znak, że jednak EKO zdechło definitywnie i należy zwijać żagle. No to jak będzie???

dodany: 16.05.2011 , 21:47 | ~ emigrant

Sarkazm, Panie Jacku, wyłącznie sarkazm i nic ponadto. Jestem rozczarowany. Szkoda, że było to takie przewidywalne, a już miałem nadzieję na coś więcej niż sztampa. Proponuję jeszcze podważyć zasadność uczestnictwa w NATO i niezwłocznie rozpocząć intensywne propagowanie panslawizmu pod jedynie słusznym kierownictwem, zapewne wie Pan kogo. Co do TL, to pomija Pan zasadnicze aspekty jego ratyfikacji w krajach członkowskich, aspektów, które są zasadnicze dla ukazania pełnego obrazu sytuacji w Polsce w tym czasie wraz typowo polskimi aspektami tego procesu. Mam do czynienia z człowiekiem inteligentnym, więc nie będę niepotrzebnie rozwijać ten temat. Mam nadzieję, że wie Pan o czym mowa, a jeżeli nie, proponuję temat zbadać bardziej wnikliwie, nie ograniczając się do pobieżnego przeglądania internetu i siania demagogii. Pozdrawiam

dodany: 16.05.2011 , 20:58 | ~ emigrant

tak Jarosław Kaczyński to Wielki Mąż Stanu, który negocjował Traktat Lizboński podpisany przez śp Lecha. Ale cóż to taki nowoczesny patriotyzm ....

dodany: 16.05.2011 , 09:21 | ~ JACeK

„Donald, matole, twój rząd obalą kibole” - wciąż widzę ten napis na ogromnym transparencie, a za nim tysiące Polaków doprowadzonych do ostateczności bezczelnością, arogancją, głupotą i zdradą tych, którzy mieli się za elitę III RP. Myślę, że rządzący nie powinni spodziewać się żadnej odmiany aksamitnej rewolucji, tylko pospolitego skopania dupska i posadzenia łajdaków w miejscu odpowiednim i bardzo dobrze strzeżonym. Każdy materiał ma swoją wytrzymałość i nie można przeginać bez końca. "Elita" zdaje się być nieświadoma tego faktu.

dodany: 13.05.2011 , 12:04 | ~ emigrant


Tego bloga

Odwiedziło: osób

Skomentowało: 71 osób

Ostatnie posty


Archiwum

Październik 2011 (1)

Czerwiec 2011 (1)

Maj 2011 (2)

Luty 2011 (1)

Styczeń 2011 (1)

Grudzień 2010 (2)

Listopad 2010 (3)

Październik 2010 (3)

Wrzesień 2010 (1)

Edycja

Strona główna | O nas | Członkowie | Jak przystąpić | Galeria | Linki | Mapa serwisu | Kontakt stat4u