Dziś jest: Niedziela, 25 Października 2020 r.
Elbląski Komitet Obywatelski » strona główna » blogi » » wpisy » Wybory i nie tylko - czyli uhonorowanie ...
0, 28. Listopad 2010 r. | Odsłon: 5080

Wybory i nie tylko - czyli uhonorowanie renegata

Protest przeciwko honorowaniu renegata – Oświadczenie w sprawie zaproszenia W. Jaruzelskiego

25 listopada 2010 r.

Oświadczenie

Moralne wybory i decyzje prywatnych osób, jakkolwiek byłyby dziwne czy bulwersujące, nie budzą szczególnych kontrowersji społecznych. Mają bowiem wymiar jednostkowy, indywidualny. Zupełnie odmiennie jest w przypadku osób piastujących najwyższe urzędy naszego państwa. Każda ich decyzja, każdy gest, mając zupełnie inny wymiar, podlega krytycznemu osądowi i ma znaczenie symboliczne.

Decyzja prezydenta Bronisława Komorowskiego zaproszenia na konsultacje Wojciecha Jaruzelskiego nie ma żadnego uzasadnienia – ani logicznego, ani formalnego, prawnego czy moralnego. Czy mamy to odczytywać jako lekceważenie ze strony Prezydenta Polski dla patriotycznych uczuć Polaków? Przecież jest to ostentacyjny policzek wymierzony wszystkim tym, którzy o wolność Polski przez dziesięciolecia zabiegali, którzy na jej rzecz poświęcili swą wolność osobistą, a nieraz i życie. Honorując wiekowego renegata, najwyższy dostojnik Polski dopisał kolejną kartę w księdze narodowej hańby. Nie ma dla tego gestu żadnego usprawiedliwienia.

Odrzucamy wizję przyszłości opartą na puszczeniu w niepamięć zbrodni przeszłości, nie zgadzamy się na szczególne przywileje dla tych, których jedyne zasługi polegały na niewoleniu rodaków. Nie zgadzamy się na rehabilitację PRL. Poważny niepokój budzi przy tym myśl, że polski Prezydent zamierza układać stosunki z Rosją, biorąc pod uwagę rady sowieckiego namiestnika.

Kombatanci Armii Krajowej i Zrzeszenia WiN

Działacze „Solidarności” i „Solidarności Walczącej” lat 80.

Za: http://www.bibula.com/?p=28781

 

W jakim kierunku idziemy? Dokąd zmierza Polska? Moim zdaniem kolejność zdarzeń w historii przed i po Magdalence oraz „Okrągłym Stole” i ich konsekwencje nie pozostawiają dla ludzi myślących cienia wątpliwości. Wygląda na to, że będziemy świętować 3-cie dziesięciolecie niepodzielnej władzy dzierżonej przez postkomunistów i marksistowskich rewizjonistów.

Nieodparcie po raz kolejny nasuwa mi się pytanie: czy to oni są tak mądrzy i przebiegli, czy to Polacy, jako naród, zostali zdegenerowani do tego stopnia przez postkomunistyczną „demokrację”, że wciąż tolerują ten stan rzeczy? Co się stało z Narodem, którego najwyższe wartości kiedyś były zawarte w haśle: Bóg, Honor, Ojczyzna? Co spowodowało, że ludzie glosują na ugrupowania, które są żywym zaprzeczeniem tych wartości?

 Dlaczego pojęcie Ojczyzny i jej umiłowanie nie jest cool? Dlaczego ludzie (już nieliczni) manifestujący patriotyzm i katolicyzm są zamiennie faszystami lub oszołomami, albo jednym i drugim?

Co każe ludziom ze świecznika władzy tak jawnie okazywać lekceważenie, czy wręcz pogardę własnemu Narodowi? Czy oni jeszcze są Polakami, lub czy byli nimi kiedykolwiek?

Takich pytań nasuwa się mnóstwo. Czy kiedykolwiek jeszcze będziemy umieli na nie odpowiedzieć? Czy kiedykolwiek jeszcze będziemy umieli przeciwstawić się wrogom Polski?

Zapewne czas to wszystko pokaże. Oby tylko Polska, jako struktura państwowa i my, jako naród, zdołali przetrwać. Oby!

Najwyższy czas się obudzić.

s.o.   nec optimus, nec pessimus

Dodaj nowy komentarz:

Lista komentarzy:

Czyim to prezydentem jest ten, który honoruje komunistycznego zbrodniarza i zdrajcę, sowieckiego sołdata w polskim mundurze? Ano kim? Patriotą? Zasłużonym opozycjonistą? Być może wyłącznie tym drugim, z tym, że do końca nie jest wiadome w stosunku do czego była to opozycja. No, cóż, jakie internowanie w czasie wojny jaruzelsko-polskiej, taki opozycjonista. Widać jasno, że nobilitacja "hrabiego" bez herbu internowaniem w Jaworzu bardzo, ale to bardzo mocno zobowiązuje. Zainteresowanym proponuję zaznajomienie się z listą internowanych w Jaworzu i wyciągnięcie stosownych wniosków. Gwarantuję, że mogą one być arcy ciekawe!

dodany: 23.12.2010 , 08:47 | ~ emigrant

W jakim kierunku idziemy? Pójdziemy tam gdzie nam każą. Przeszłość: pomordowani, zgnojeni przedstawiciele polskiej inteligencji, wyznacznikiem klasy "średniej" był zdobyty talon na malucha. Teraźniejszość: gra pozorów między socjalistami a socjalistami. Poziom edukacji odwrotnie proporcjonalny do wskaźnika scholaryzacji. Zbliżające się bankructwo ZUSu. Przyszłość: rząd światowy!

dodany: 28.11.2010 , 13:07 | ~ ja


Tego bloga

Odwiedziło: osób

Skomentowało: 71 osób

Ostatnie posty


Archiwum

Październik 2011 (1)

Czerwiec 2011 (1)

Maj 2011 (2)

Luty 2011 (1)

Styczeń 2011 (1)

Grudzień 2010 (2)

Listopad 2010 (3)

Październik 2010 (3)

Wrzesień 2010 (1)

Edycja

Strona główna | O nas | Członkowie | Jak przystąpić | Galeria | Linki | Mapa serwisu | Kontakt stat4u