Dziś jest: Wtorek, 28 Września 2021 r.
Elbląski Komitet Obywatelski » strona główna

AKTUALNOŚCI

WYBORY

BAROMETR AKTYWNOŚCI RADNYCH

OSTATNIE WPISY NA BLOGACH

DOKUMENTY

CZYTELNIA

STANOWISKA

Dorota Pawłowska

Absolwentka matematyki, studiów podyplomowych z informatyki oraz organizacji i zarządzania oświatą. Wieloletni nauczyciel i wykładowca akademicki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Współzałożycielka powstałego w 2008 roku Związku Zawodowego Kadry Kierowniczej Elbląskich Szkół i Placówek Oświatowych.  Od ponad 20 lat zajmuje się popularyzacją nauki i promowaniem edukacji w ramach kierunków ścisłych. 

W latach 2004-2009 pełniła funkcję dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu. Spośród podjętych wtedy działań na szczególne wyróżnienie zasługuje rozpoczęcie modernizacji i renowacji zabytkowego budynku szkoły przy ulicy Pocztowej oraz trwające do dziś zaangażowanie w realizacje  projektów unijnych. Czynny udział w programie Socrates Comenius, którego celem jest międzynarodowa współpraca w dziedzinie edukacji międzykulturowej oraz aktywizacja uczniów na korzyść ich osobistego rozwoju i uczestnictwa w obywatelstwie europejskim, pozwolił nie tylko na poszerzenie własnych horyzontów, ale i na długą i owocną pracę na rzecz szkoły w grupie partnerów z różnych krajów.

W wolnym czasie  zajmuje się propagowaniem wśród młodzieży znaczenia matematyki w codziennym życiu człowieka, od 13 lat organizuje dla uczniów wszystkich elbląskich gimnazjów konkursu - „żyjemy wśród liczb”. Wraz z młodzieżą przeprowadza warsztaty matematyczne oraz informatyczne.

Prywatnie pasjonatka podróży i fotografii, żona i matka dwóch dorosłych córek: Zuzanny, studentki Filozofii, Kognitywistyki i Gender Studies oraz Pauliny, studentki Matematyki i Ekonomii oraz Studiów Wschodnich.

Strona główna | O nas | Członkowie | Jak przystąpić | Galeria | Linki | Mapa serwisu | Kontakt stat4u