Dziś jest: Poniedziałek, 27 Września 2021 r.
Elbląski Komitet Obywatelski » strona główna

AKTUALNOŚCI

WYBORY

BAROMETR AKTYWNOŚCI RADNYCH

OSTATNIE WPISY NA BLOGACH

DOKUMENTY

CZYTELNIA

STANOWISKA

Wojciech K. Borkowski

Całe życie mieszkam w Okręgu nr 4. Ukończyłem Przedszkole 19, Szkołę nr 21, Technikum Mechaniczne ("Zamechowskie" przy Starym Mieście), Politechnikę Gdańską: inżynier Technologii Maszyn i Automatyzacji Procesów Technologicznych i mgr Zarządzania i Ekonomii. Wielokrotnnie reprezentantowałem Elbląg w Polsce i za granicą w sporcie. Zawodowo zajmuję się Usługami Informatycznymi i Kształceniem Artystycznym w firmie INTERDANS. Społecznie jestem współzałożycielem i prezesem TAK: Towarzystwa Aktywno-Kreatywnego. Więcej informacji o sprawach społeczno-zawodowych zapraszam na strony: WWW.INTERDANS.COM oraz WWW.TAK.ELBLAG.PL . Światopogląd pragmatyczny: "Teoria = Praktyka".

Starałbym się i pracowałbym w Radzie Miejskiej nad budowaniem Charakteru ELBLĄGA, dającego w perspektywnie miejsca pracy naszym mieszkańcom. Widziałbym tu zasadniczo 2 drogi:

1) ELBLĄG PRZEMYSŁOWY: Powrót do Elbląga o charekterze Zamechu, Truso i innych produkcyjnych zakładów pracy - Miasto Przemysłowe (pozyskiwanie inwestorów i ściąganie zakładów przemysłowo-produkcyjnych do Elbląga - to najtrudniejszy kierunek działań, ale wierzę, że możliwy przy wspólnej, intensywnej pracy).

2) ELBLĄG TURYSTYCZNY: Stare Miasto i Wyspa Spichrzów oraz Elbląg jako miasto łączące Kanał Elbląski z pochylniami oraz Pętlę Żuławską - spójna, ale BŁYSKOTLIWA koncepcja zagospodarownia przestrzennego - wydaje się najprostszy kierunek działań. A port już się rozwija i trzeba wspierać ten kierunek oraz negocjować dostęp do morza.

Jest bardzo dużo do zrobienia w Elblągu i należy pokornie, z rozwagą, pochylić się usłużnie nad każdym pomysłem, niezależnie od pomysłodawców i wypracować wspólnie, w dialogu społecznym, mądre rozwiązania poszczególnych sytuacji bieżących i pojawiających się w trakcie kadencji.

A na początek chciałbym popracować nad uporządkowaniem Elbląga, czyli dokończeniem inwestycji i udrożnieniem komunikacji Elbląga.


Z Wyrazami Szacunku, 

mgr inż. Wojciech Borkowski

Strona główna | O nas | Członkowie | Jak przystąpić | Galeria | Linki | Mapa serwisu | Kontakt stat4u